۲۰ بهمن

مقایسه هاست لینوکس ایران و خارج

<a href=هاست لینوکس ایران و خارج" />

کدام بهتر است هاست داخلی یا خارجی؟؟

برای انتخاب سرویس میزبانی مناسب٬ لازم است ابتدا نیازها و انتظارات خود از سرور را به طور کامل مشخص کنید.

با توجه به ویژگی هایی که هر کدام از هاست های داخل و خارج ایران دارند هر کدام نسبت به دیگری دارای مزیت هایی میباشد. لذا شما میتوانید با بررسی ویژگی های این دو هاست و همچنین در نظر گرفتن انتظارات و نیازهای خود، بهترین و مناسب ترین سرویس هاست لینوکس را برای میزبانی سایت خود انتخاب نمایید.

مشتریان یا بازار هدف:

تجارت و کسب و کار شما چه نیازی را مطرح میکند؟ تجمع مشتریان شما در چه مکانی است؟ 

اگر کسب و کار شما به گونه ای ایست که تنها کاربران داخلی را شامل میشود و مطلقا به جهانی بودن آن فکر نمیکنید مشخص است که استفاده از سرورهای داخلی اولویت بیشتری خواهد داشت.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو:

یکی از سوالاتی که برای بیشتر کاربران برای انتخاب مکان سرور مطرح است این است که آیا قرارگیری سرور در داخل کشور موجب پایین تر بودن رتبه سایت آنها در موتورهای جستجو میشود یا نه؟

با توجه به اینکه محل قرارگیری سرورهای موتورهای جستجو در خارج از کشور میباشد دستیابی و ایندکس کردن سایت هایی که در خارج از کشور هستند، برای آنها به نسبت سریعتر و راحت تر خواهد بود و لذا هاست خارج در بدست آوردن رتبه مناسب برای سایت، موثرتر خواهد بود. البته این بدان معنا نیست که برای داشتن یک رتبه خوب در زمینه سئو حتما لازم است از هاست خارج استفاده شود. مباحث زیاد و متنوعی در زمینه سئو و بهینه سازی سایت مطرح است که میتوان با استفاده مناسب از آنها رتبه سایت خود را ارتقا بدهید.

سایت فروشگاهی یا نیاز به درگاه بانکی در سایت:

برای اشخاصی که در سایت خود نیاز به استفاده از درگاه های بانکی را دارند استفاده از هاست داخلی توصیه میشود. با توجه به اینکه پرداخت ها مربوط به داخل کشور میباشد استفاده از هاست داخلی باعث عملکرد بهتر و سرعت بیشتر سایت خواهد شد و در نتیجه کاربران شما راضی تر خواهند بود.

امنیت بالاتر اطلاعات 

به دلیل عدم امکان دسترسی شرکت های خارجی به سرور داخلی، سایت های موجود بر روی هاست ایران از امنیت بالاتری برخوردار هستند. این مورد برای سایت های دانشگاهی و ارگانهای دولتی از اهمیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

سرعت لود سایت

برای کاربران داخل ایران که از اینترنت داخلی استفاده می کنند به دلیل وجود فایل ها و دیتای سایت در سرورهای داخلی دسترسی به سایت از سرعت بالاتری برخوردار خواهد بود.

تاثیر تحریم ها

در هاست لینوکس ایران با توجه به اینکه میزبانی داخل ایران است تحریم های صورت گرفته روی هاست بی تاثیر خواهد بود و احتمال امکان اختلال در ارائه خدمات توسط شرکت های خارجی وجود نخواهد داشت.

پایداری و آپتایم سرور

سرورهای خارج از پایداری و آپتایم بهتر و بالاتری به نسبت سرورهای داخلی برخوردار هستند. دلیل آن هم پایداری در شبکه و مسیردهی و مسیریابی در سرورهای خارجی میباشد و به طور کلی در سرورهای خارج از ایران مشکلات مربوط به اینترنت و شبکه، ناچیز هستند و از این حیث هاست لینوکس خارجی به نسبت هاست لینوکس ایران حائز اهمیت است .

اشتراک

ارسال نظر