۲۰ بهمن

اهمیت مالکیت سرویسهای هاست و دومین

مالکیت دومین

همانطور که می دانید برای طراحی سایت  و داشتن یک آدرس اینترنتی لازم است که شما هم برای خرید سرویس دامنه و هم برای خرید هاستینگ از یک شرکت میزبان معتبر اقدام نمایید.

آنچه باید بدان توجه بسیار شود و اغلب از سوی مالکان نادیده گرفته می شود، موضوع مالکیت سرویس هاستینگ و سرویس دومین  است. اساسا مالکیت سرویس های دامنه و سرویس های هاستینگ بر اساس آدرس ایمیل مشخص می گردد. منظور همان آدرس ایمیلی است که روز اول جهت خرید سرویس دامنه و هاست از سوی مشتری در سیستم ثبت سفارش آنلاین درج می گردد. بنابراین باید ایمیل معتبر و فعالی را که مربوط به خودتان است، در هنگام ثبت دامنه استفاده کنید. این ایمیل آدرس باید معتبر و فعال بوده و رمز ورود به ایمیل  تنها در اختیار شخص شما باشد.

بسیار مهم است که ایمیل شما از نوع ایمیل های عمومی مثل gmail ، yahoo باشد، زیرا این نوع از ایمیلها علاوه بر اینکه رایگان هستند، در صورتیکه رمز عبور آنرا داشته باشید، هیچوقت از بین نخواهند رفت. ضمن اینکه اگر اختلالی در سرویس های شما بوجود آید، شرکت میزبان با این ایمیل همیشه با شما در ارتباط خواهد بود و موضوع را به شما اطلاع رسانی خواهد کرد.

اما با تمام اهمیتی که این موضوع دارد، بعضی از اشخاص یا شرکتها، مراحل ثبت دامنه و خرید هاسترا به فرد دیگری مثل دوست، همکار، منشی شرکت، طراح سایت و … می سپارند و در صورتیکه شخص مذکور در هنگام خرید از اطلاعات خود و ایمیل شخصی خود بجای شخص مالک استفاده کند، شما دیگر مالک حقیقی سرویس دامنه و هاست نخواهید بود…! و در بعضی مواقع با وجود اطلاع به شرکت میزبان و عدم همکاری شخص متخلف امکان تغییر مالکیت سرویسها توسط شرکت میزبان هم مقدور نیست و عملا شما باید به مراجع حقوقی رجوع کرده و یا از وکیل که به جرایم رایانه ای تسلط داشته باشد نیز کمک بگیرید.

البته در خصوص مالکیت دامنه های آی آر، موضوع کمی روشن تر است: اگر دامنه آی آر که مربوط به شخص و یا سازمان شما بوده است، توسط شخص یا شرکت دیگری به ثبت رسیده باشد، شما می توانید اولا به مرکز ثبت دامنه های آی آر اطلاع دهید و با مراجعه به شورای حل اختلاف منطقه سکونت خود، شکایتی در این خصوص تدوین کنید. مرکز ثبت دامنه های آی آر موظف است به این شکایات رسیدگی کند.

مسئله مهم دیگری که مطرح است٬ اینکه شرکتی که ثبت دومین خود را به آن می‌سپارید، باید  از نظر امنیتی و  اعتباری صاحب صلاحیت لازم باشد؛ زیرار قرار است برند و تجارت شما بر پای این نام بنا شود و عدم درنظرگرفتن صلاحیت و اعتبار شرکت ثبت‌کننده در آینده ممکن‌ است ضررهای بسیاری برشما وارد آورد. بنابراین صرفا بر اساس قیمت پایین تر دامنه نسبت به ثبت سفارش از شرکت مربوطه اقدام نکنید!

وب رمز نماینده رسمی سازمان‌های معتبر بین المللی ارائه دهنده نام‌های اینترنتی است. این شرکت با بهره گیری از تجربه دراز مدت در زمینه ثبت دامنه، همه تلاش خود را در جهت حفاظت از هویت  مشتریان در فضای مجازی و ارائه خدمات ثبت دومین به همراه پنل اختصاصی دومین به آنها معطوف کرده‌ است.

در پایان توصیه ما به تمامی کاربران عزیز وب رمز اینست که تمامی مراحل ثبت دامنه و خرید هاستینگ را شخصا خودشان انجام دهند.

اشتراک

ارسال نظر