۱۹ دی

راه حل مشاهده صفحه سفید در وردپرس

مشاهده صفحه سفید در صفحه اصلی سایت و یا در قسمت مدیریت وردپرس، در سایت های وردپرسی دور از انتظار نیست و کاربران زیادی با این مشکل روبرو شده اند.

اگر شما هم از وردپرس استفاده میکنید بهتر است مطلب زیر را مطالعه نمایید.

این مشکل معمولا به چند دلیل ایجاد میشود:

مشکل در افزونه های وردپرس

مشکل در قالب سایت

استفاده بیش از حد از حافظه

 فعال کردن فایل عیب یابی

برای مشخص شدن علت ایجاد صفحه سفید وارد هاست خود شده و در فایل wp-config.php خط کد زیر را وارد نمایید:

define('WP_DEBUG', true);

 

 احتمال دارد خط کد

define('WP_DEBUG', false);

به طور پیشفرض در فایل wp-config.php موجود باشد. در این صورت تنها لازم است مقدار false را به true تغییر دهید.

با اضافه کردن این کد فایل عیب یابی وردپرس فعال میشود و اگر مجدد صفحه سایت خود را چک کنید خطای ایجاد شده را مشاهده خواهید کرد و میتوانید نسبت به رفع آن اقدام کنید. 

دقت کنید که پس از مشاهده خطا و برطرف نمودن آن، خط کد فوق را حذف نمایید و یا مقدار true را به false تغییر دهید.

غیرفعال کردن پلاگین ها

چنانچه با انجام مراحل بالا مشکل برطرف نشد پلاگین ها( افزونه ها) را یکی یکی غیرفعال کنید و سایت خود را چک کنید تا افزونه مشکل دار را پیدا کنید، اگر به مدیریت وردپرس دسترسی ندارید اینکار را در پنل هاستینگ خود با تغییر نام پوشه مربوط به هر پلاگین انجام دهید.

 

غیر فعال کردن قالب

اگر با غیرفعال سازی پلاگین ها همچنان صفحه سفید را مشاهده میکنید امکان دارد مشکل مربوط به قالب یا همان پوسته وردپرس باشد، در پنل هاستینگ خود به پوشه مربوط به قالب ها رفته و قالب فعلی را تغییر نام دهید با این کار وردپرس به صورت خودکار قالب پیشفرض خودش را فعال خواهد کرد. پس از آن میتوانید قالب خود را ویرایش کنید و مشکل آنرا برطرف نمایید و یا از قالب دیگری برای سایت خود استفاده نمایید.

افزایش حافظه

معمولا با انجام موارد بالا صفحه سایت یا مدیریت نمایش داده خواهد شد ولی اگر مشکل برطرف نشد امکان دارد به دلیل استفاده بیش از حد از حافظه باشدجهت اطلاع از چگونگی افزایش حافظه میتوانید به راهنمای زیر مراجعه کنید:

اشتراک

ارسال نظر